Hedwig Wassing (51) is per 9 januari 2006 aangesteld als algemeen directeur van touroperator Euro Relais. Hij volgt in die functie Maarten Esser op die na een periode van enkele maanden als interim directeur zich weer terugtrekt in zijn rol als adviseur/commissaris van het bedrijf. Na zijn opleiding aan de Hoge Hotelschool Maastricht in 1979, heeft Hedwig Wassing in verschillende management- en marketingfuncties gewerkt bij onder andere KLM, Golden Tulip en het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen. Als algemeen directeur Euro Relais zal hij zich “vooral bezig houden met het uitbouwen van het bedrijf volgens de opgestelde meerjarenstrategie als één van de leidende bedrijven in Europa op het gebied van verhuur van vakantiehuizen”, aldus Hedwig Wassing.
De oorsprong van Euro Relais
De oorsprong van Euro Relais ligt in de organisatie Ardennes Relais die in 1980 door Nathalie Bouvy werd opgericht. Het eerste aanbod bestond uit slechts zes vakantiehuizen in de Belgische Ardennen. In 1987 wordt het aanbod uitgebreid met Nederlandse vakantiehuizen en verandert de naam Ardennes Relais in Euro Relais. In 1995 wordt ook de stap gemaakt naar Frankrijk. Als één van de eerste reisorganisaties biedt Euro Relais in 1999 de mogelijkheid om online te boeken. In de jaren die dan volgen, breidt het aanbod sterk uit onder meer in de bestemmingen Groot-Brittannië, Slowakije, Italië, Spanje en de Alpenlanden. Het aanbod groeit in 2003 verder als de bestemmingen Hongarije, Tsjechië, Duitsland en Portugal worden toegevoegd.
Om beter tegemoet te komen aan de wensen van vakantiegangers biedt Euro Relais vanaf eind 2003 de mogelijkheid om, naast het zoeken op bestemming, vakantiehuizen te zoeken op basis van vakantiethema's. Begin 2004 is Kroatië de nieuwste bestemming en verhuist Euro Relais in Eindhoven naar een groter pand. In 2005 treed Nathalie Bouvy terug als directeur. De directeursfunctie wordt vervolgens tijdelijk ingevuld door Maarten Esser. Eind 2005 wordt Turkije als nieuwe bestemming toegevoegd, zijn er 60 medewerkers werkzaam bij Euro Relais en bestaat het aanbod uit ruim 6.000 online boekbare vakantiehuizen in 16 Europese landen.
Touroperator Euro Relais biedt sinds 1980 vakantiehuizen met een bijzonder karakter aan in heel Europa. Dankzij het volledig online boekingssysteem op www.eurorelais.nl kunnen vakantiegangers 24 uur per dag, 7 dagen per week hun ideale vakantiehuis zoeken
en direct boeken.
Nederland / Nederlands