Vakantiehuis in Calabrië/Basilicata
Zoek in ons aanbod van vakantiehuizen
Een selectie van onze huizen in Calabrië/Basilicata
Calabrië/Basilicata
Calabrië (of Calabria) ligt in Zuid-Italië, en is de teen en wreef van de Italiaanse laars, tegenover het eiland Sicilië. De aanvlieghaven voor deze regio is Lamezia Terme Airport. Dit zuidelijke gedeelte van Italië is toeristisch gezien vrijwel onbekend bij buitenlanders, maar het verrast menig toerist, door haar prachtige kuststreek, bergachtig onbedorven binnenland en vriendelijke bevolking. Vanuit onze vakantiewoningen maakt u kennis met Calabrië!
Ontdek het ongerepte Calabrië, vanuit onze vakantiehuizen
Voor de opkomst van het Romeinse Rijk was de regio Calabrië bevolkt door de Grieken en ook is het onder heerschappij geweest van het Byzantijnse Rijk. Deze invloeden zijn nog zichtbaar. In enkele dorpen wordt bijvoorbeeld nog Grieks gesproken en hier en daar zijn Griekse overblijfselen te bezichtigen (o.a. Locri, Reggio di Calabria en Crotone). Van het Byzantijnse Rijk zijn in Stilo en Rossano nog interessante bouwwerken te zien. Maakt vanuit uw vakantiehuis een tochtje door de regio en maak kennis met de natuur en cultuur!
Calabrië: vakantie aan één van de mooiste kusten van Italië!
Vanuit onze vakantiewoningen in Calabrië, in de buurt van Tropea, kunt u genieten van de prachtige kust van Calabrië. Vooral de Thyreense kust bij Capo Vaticano behoort tot één van de mooiste van Italië!! Maak een tochtje vanuit uw vakantiehuis en geniet van deze prachtige rotsachtige kust: witte zandstranden, idyllische, verscholen baaitjes, adembenemende panoramas, steile kliffen en een heldere, azuurblauwe zee! Bij helder zee heeft u uitzocht op Sicilië en de vulkaan Stromboli. De schilderachtige kustplaats Tropea is een bezoek waard, met haar smalle straatjes en mooie ligging, en ook Pizzo is leuk om te bezoeken, vanuit uw vakantiehuis.
En dan is er nog de Ionische kust, aan de oostkant van de regio. Ook deze kust is een bezoek waard: een prachtige kustlijn, met witte zandstranden en klippen. Mooie kustplaatsen zoals Monasterace Marina en Crotone, Maar ook interessante historische overblijfselen, zoals Reggio Calabria. Vanuit onze vakantiehuizen in de buurt van Catanzaro ontdekt u deze kuststreek.
Ongerepte natuur in het binnenland van Calabrië
Vanuit uw vakantiehuis valt er voor natuurliefhebbers genoeg te ontdekken! Tussen de 2 zeeën in ligt een landschap met groene heuvels met olijfbomen en verschillende ruige berggebieden met rotsen, valleien, watervallen en bergmeren. In Calabrië liggen verschillende berggebieden (de Serre, de Sila, de Aspromonte en het massief van de Pollino, in het noorden), met daarin maar liefst 3 nationale parken.
In het Parco Nazionale della Sila vindt u, naast bergen, rivieren, 4 grote stuwmeren, bossen (eeuwenoude pijnbomen) en groene heuvels. Onder de bewoners van het park behoren wolven, herten en zeldzame roofvogels en typische diersoorten, waaronder de wolf. In de winter kan er geskied en gelanglauft worden, in de zomer kunt u er wandelen, paardrijden, mountainbiken, skaten, canyoning, en zeilen en kanoën op de meren. En ook het Parco Nazionale Aspromonte is ideaal voor natuurliefhebbers. Kortom, genoeg te ontdekken, voor de avontuurlijker toerist, vanuit onze bijzondere vakantiewoningen!





















